5 TOP wines from my winery.

Today I will show you what kind of wines I currently have at home in my winery. This collection contains mix of wines which I bought couple of years ago vs the ones I bought recently. I used to listen to my family and friends to get inspired which wine to buy, but then I discovered that our taste buds differ so much I couldn’t trust it anymore 🙂 Now I usually chose my wines based on research from my favourite wine magazines or sommeliers recommendations. I will keep you updated once I try them.

UPDATE from 3.2.2017 / aktualizované dňa 3.2.2017

Lagone AIA VECCHIA 2014

This is a beautiful expression of the wonderful blended wines that are been produced in Tuscany. 60% Merlot with the balance split of Cabernet Sauvignon & Cabernet Franc. Deep purplish red color, flavors of wild berries & ripe cherries. Very smooth & structured mouthfeel, with elegant spice notes. This wine is very versatile and would pair well with both red and white meats, various pasta dishes and hard cheeses.

Toto je veľmi pekný príklad miešaných vín vyrábaných v Toskánsku. Obsahuje 60% odrody Merlot, trochu Cabernet Savignon a Cabernet Franc. Má hlbokú fialovo-červenú farbu, chuť divokých bobúl a zrelých čerešní. Je veľmi jemné, štrukturované a má elegantnú korenistú arómu. Je to univerzálne víno vhodné ako k bielemu tak aj červenému mäsu, rôznym cestovinám a tvrdým syrom.

Villa Giulia IL MATEO Rosso 2013

Another great wine from Tuscany which is blended from Cabernet Sauvignon and Merlot. It has deep ruby red colour and on the nose you can feel notes of ripe fruit. This is a full bodied, well balanced and powerful wine. Recommended with red meet, wild game meet and cheeses.

Ďalší skvelý príklad miešaných vín ktoré sú vyrobené v Toskánsku. Je to zmes Cabernet Sauvignon a Merlotu. Má hlbokú červenú farbu a na nose cítiť zrelé ovocie. Je to veľmi vyrovnané, silné a plné víno. Najlepšie chutí s červeným mäsom, s mäsom z diviny a so syrmi.

tuscany, wine, chianti

Original article from 25th of January 2017. / Povôdný článok zo dňa 27.1.2017.

5 TOP wines from my winery. / 5 super vín z mojej vinárne.

Dnes vám ukážem aké vína mám momentálne doma vo vinárni. Je to zbierka zmixovaná  z vín ktoré som kúpil pred pár rokmi s vínami ktoré som kúpil iba nedávno. Keď som v minulosti kupoval vína tak som poslúchal svoju rodinu a známych. Potom som však zistil že naše jazykové kanáliky su veľmi odlišné a že im už až tak veriť nemôžem 🙂 Dnes si vyberám vína na základe prieskumu, článkov z mojich obľúbených vinárskych časopisov alebo odporúčaní someliérov. O tom aké tieto vína sú vás budem informovať hneď ako ich ochutnám.

Furmint 2013, Tokaj Zlatý Strapec (1st from the left).

This wine is coming from my beloved home region Tokaj. It is very fruity with higher acidity, which is very characteristic for this type of grapes. For its neutral taste it is good with any kind of food.

Toto víno pochádza z môjej rodnej oblasti, Tokaja. Je veľmi ovocné s vyššími kyselinkami ktoré sú veľmi typícké pre túto odrodu. Pre svoju neutrálnu chuť je dobré s akýmkoľvek jedlám. (prvé z ľava)

Argamakow Langhe DOC Pinot Nero 2009 (2nd from left).

Argamakow Langhe DOC Pinot Noir is a wine that can be drunk when still young, or left to age for ten to fifteen years. (lets see about that 🙂 It is a smooth, fragrant, pleasantly tannic wine. It is ideal with first courses (pasta and rice dishes), meat, cheese and cold meats, but can also be paired with fish.

Toto víno sa môže piť aj keď je ešte mladé alebo po skladovaní od 10 do 15 rokov. (uvidíme či dovtedy vydržím 🙂 Je veľmi jemné, aromatické a príjemne kyslé. Dobre pasuje k predjelám ktoré sú s ryžou alebo cestovinami. Tak isto sa hodí k mäsu, syrom a aj rybám. (druhé z ľava)

Rioja Bordon Gran Reserva 2017 (middle).

A much more rounded and balanced wine, showing the initial traces of balsamic but still offering plenty of fruit in the form of cherry and raspberry. The body layers in some cocoa powder and roasted nut notes, finishing with a twist of ground black pepper, plus well-integrated oak notes.

Toto víno je viac zaokruhlené a vybalancované. Ukazujú sa v ňom chute balsamica, viacero druhov ovocia ako napríklad čerešní a malín. Telo tohto vína je plné kakaa a pečených orechov a na konci cítiť kúsok čierneho pepra a arómy dubových sudov. (v strede)

Famiglia Bianchi Cabernet Sauvignon 2013 (2nd from right).

Exceptional value in quality Cabernet Sauvignon. Rich blackberry, coffee and vanilla aromas flavours in this bold, solid wine that has impressive structure and retains brightness and elegance. Pair with coffee-rubbed steaks, beef fajitas or dishes featuring black beans.

Výnimočne vysoká hodnota Cabernet Sauvignon. Toto výrazné víno je bohaté na chuť černíc, kávy a vanilky. Má pôsobivú štruktúru s jasnosťou a eleganciou. Najlepšie chutí s kávovým stejkom, hovädzím fajitas alebo s jedlami z čiernej fazule. (druhé z prava)

Tiranno Malasia Nera Salento 2010 (1st from the right)

This wine has characteristic ruby red colour and fruity flavours full of sour cherries and plums. The body is full of nuts, dark chocolate and liquorice. Very elegant, full bodied wine recommended with cheeses and roasted meats.

Toto víno má veľmi typickú rubínovo červenú farbu a arómu plnú višní a sliviek. Telo tohto vína je plné orieškov, tmavej čokolády a sladkého drievka. Veľmi elegantné víno doporučené k syrom a pečeným mäsám. (prvé z prava)

5 killer wines

 

Leave a Comment